استفاده صحیح از فضاهای سفید

حتما برای شما هم پیش آمده که در حین مطالعه مطالب یک وب‌سایت متوجه درک راحت مطالب شده باشید. دلیل این امر رعایت فاصله‌های سفید در بین متن است. فاصله‌های سفید در بین متن، تاثیر زیادی در افزایش درک خواننده از مطلب دارد. جالب است بدانید بر اساس تحقیقاتی که حدود ۱۵ سال پیش انجام شد، مشخص گردید استفاده صحیح از فاصله‌های سفید بین پاراگراف‌ها و سمت چپ و راست متن باعث می‌شود میزان درک خواننده از مطلب تا ۲۰ درصد افزایش پیدا کند. به لطف فاصله‌های سفیدی که در متن قرار گرفته خواننده می‌تواند تمرکز بیشتری داشته باشد.

در این بین عده‌ای نیز بر این باور هستند که رعایت فاصله‌های سفید در متن، امری کاملا سلیقه‌ای است. اما با نگاهی واقع‌بینانه به اهمیت بیشتر فاصله‌های سفید در بین متن پی خواهیم برد. استفاده از فاصله‌های سفید در متن، باعث حفظ ساختار کلی متن می‌شود. در این زمینه بهتر است به مثال زیر توجه کنید:

انصافا باید گفت فاصله‌های سفید فرآیند خواندن و تمرکز کاربر را بیشتر کرده است! بد نیست اگر از نزدیک هم نگاهی داشته باشیم:

جداسازی بخش مختلف محتوا با کمک فضای سفید

همان‌‌گونه که حتما متوجه شده‌اید رعایت فاصله بین خطوط، سایز و رنگ‌بندی فونت‌ها و همچنین فاصله سفیدی که قسمت‌های مختلف محتوا را از هم جدا کرده است، فرآیند انتخاب‌ قسمت‌های مختلف را برای کاربر ساده‌تر خواهد کرد.

یک طراح جوان رابط کاربری با اهدافی بزرگ :)
وبسایت http://SadeghEidi.ir
نوشته ایجاد شد 37

3 دیدگاه در “استفاده صحیح از فضاهای سفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا