ما در زندگی روزمره خود برخورد های مختلفی با اشیا یا افراد مختلف داریم. برخی از این برخورد ها تجربیات خوبی در ذهن ما می گذارند و برخی تجربیات بد. یک طراح تجربه کاربری (UX Designer) سعی دارد تا تجربیات کاربران با یک محصول، وب سایت، اپلیکیشن و … را به بهترین شکل تشکیل دهد تا مشتریان از محصول شما راضی باشند و تبدیل به مشتری وفادار شما شوند. این طراحی میتواند شامل مسیر رسیدن مشتری به هدفش شود یا شامل سادگی استفاده از محصول و یا حتی رنگ های مورد استفاده یک طرح شود.

نمونه معروف آن شرکت اپل که محصولاتش هر روزه طرفداران بیشتری جذب می کند، از همین شیوه برای وفادار کردن مشتریان استفاده میکند و چندین طراح تجربه کاربری (UX Designer) در بخش طراحی خود دارد تا محصولاتی خلق کنند که کاربران را محو در محصول خود کنند و در این موضوع هم موفق بوده اند.

یک طراح تجربه کاربری یا UX Designer با برگزاری جلساتی که با کارفرمای خود میگذارد و اطلاعات و بررسی هایی که بر روی مدل کسب و کار شما می اندازد شروع به طراحی محصول شما میکند و بخش بعدی آن که طراحی رابط کاربری محصول یا وب سایت و اپلیکیشن می شود را طراح رابط کاربری یا  UI Designer انحام میدهد.

در تصویر زیر تفاوت و اهمیت تجربه کاربری با رابط کاربری تنها را بیشتر متوجه خواهید شد

تفاوت تجربه کاربری با رابط کاربری
تفاوت تجربه کاربری (UX) با رابط کاربری (UI)

اگر میخواهید یک طراح تجربه کاربری شوید، میتوانید مطالب وب سایت ما را در کانال تلگرامی دنبال کنید و همچنین استودیو تریگر، آماده دریافت سفارش های طراحی تجربه کاربری می باشد و برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان به این لینک مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید