در این مطلب قصد داریم بطور خیلی کوتاه و کلی رابط کاربری را توضیح دهیم.

رابط کاربری به انگلیسی: User Interface و به اختصار: UI یک میانجی بین کاربر و وب سایت یا اپلیکیشن است که امکان استفاده از محصول را برای کاربر فراهم می‌کند. واسط کاربر، بخش دیدنی و قابل لمس یک محصول است که کاربر مستقیماً با آن سر و کار دارد. این اصطلاح را میانای کاربر، میانجی کاربر و رابط کاربر هم ترجمه کرده‌اند. ویکی پدیا

معنی رابط کاربری بر خلاف تصور رایج در بین عموم یعنی تمرکز بر آن چیزهایی که کاربر به آن نیاز دارد و بتواند نیازهای خود را به سادگی و قابل فهم که با چندین شئ (Element) برطرف کند. معنی و مفهوم درست و کامل UI زیبایی و رنگ آمیزی یک محصول نیست، بلکه سادگی و قابل فهم بودن محصول برای عموم کاربران معنی و مفهوم یک User Interface خوب را نشان می‌دهد. زیبایی و رنگ آمیزی منحصر بفرد محصول یکی از ویژگی‌های مهم برای یک رابط کاربری خوب است. خیلی ها تصور میکنند رابط کاربری و تجربه کاربری در موازات همدیگر هستند در صورتی که UI یکی از مرحله های پروسه طراحی تجربه کاربری هست که جز اصلی ترین بخش های آن هست.

ظاهر وب سایت یا محصول شما باید بر اساس نیاز ها و خواسته کاربر طراحی شود و از نظر کاربرد پذیری و سادگی بسیار قوی کار شود تا کاربران جذب در محصول شما شوند.

یک نمنونه طراحی UI وب سایت دانلود موزیک

نمونه طراحی رابط کاربری
نمونه طراحی رابط کاربری

 

همچنین میتوانید آموزش های تجربه کاربری را در کانال تلگرامی استودیو تریگر دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید